3 Aralık 2009 Perşembe

Çizgilerle Efendimiz (sav)

Çocuklar çok sevecek
Peygamberimizin hayatı çizgi kitap oldu. Çocuklar şimdi bu çizgi kitabı okuyor.Şairler sözlerini güzelleştirmek için Efendiler Efendisi ile süslemiş şiirlerini, yazarlar tat katmak için anlatılarına O’nun hayatından ışıklar içirmiş sayfalarına.

Bizde çizgi roman yok denecek kadar az. Yıllar yılı Tommiks, Teksas, Zagor gibi Amerikalı cengâverlerin karşısına doğru dürüst bir yerli cengaver çıkartamadık.

Gazetelerin küçük bir bölümünde yer alan çizgi bantlarla güya çizgi roman hazırladık.


Sevgili Peygamberimizin Hayatı

Özellikle son iki-üç yıldır çizgi roman ile bize ait değerleri anlatmaya başladık. Geç kalınsa da güzel örnekler ortaya çıktıkça daha da geliştirilecek ve olgunlaştırılacak bir tarz oluşuyor.

Muştu Yayınları, özellikle küçük okurlarına okumayı sevdirmek ve eğlenceli bir yanı olduğunu da göstermek için güzel bir kitap ile bu projeye 2007’de başlamış.

İnsanların en güzeli, efendiler efendisi Peygamberimizin hayatını çizgilerle anlatmış. Büyük boy olarak yayınlanan ve 84 sayfadan oluşan bu kitap Çizgilerle Sevgili Peygamberimizin Hayatı…

Orhan Sezgin ve Ensar Karadeniz’in yazdığı çizgi kitabın tüm çizimleri İsmail Abay’a ait.

Kitabın şu an baskısı yok, biliyor musunuz?

Kitap yayınlandığı iki üç ay içerisinde bitmiş. Bir daha da baskısı yapılmamış. Buradan da Muştu Yayınları’na seslenmiş olalım. En kısa zamanda bu güzel çizgi kitabın yeni baskısını bekliyoruz.


Yılmaz Yılmaz çocuk oldu ve okudu.

www.dunyabizim.com'dan alıntıladık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails